Naše hudební cesta

O NÁS

11 – ti členný orchestr Brand New Band vznikl v roce 2001 z iniciativy kapelníka Petra Holovského. Hlavním cílem zakládajících členů bylo vytvořit orchestr, který by se vyznačoval jedinečnou šíří repertoáru, hudebním projevem, pódiovým a vizuálním provedením a především nadšením a energií, jež se přenáší na posluchače a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru. Charakteristickým znakem orchestru je pestrý zvuk tvořený virtuózní pětičlennou dechovou sekcí, šlapající rytmikou a skvělými zpěváky.

Orchestr klade důraz na přesné stylové provedení klasických společenských tanců jako jsou walz, blues, rumba, cha-cha, jive, samba, slow fox, foxtrot, qickstep, valčík, polka. Každý tanec má své přesné tempo a rytmické schéma, které jsou pečlivě aranžovány kapelníkem ve všech skladbách. Kromě klasického tanečního repertoáru disponujeme i širokou škálou popových hitů od 60. let až do současnosti.

Orchestr klade důraz na přesné stylové provedení klasických společenských tanců jako jsou walz, blues, rumba, cha-cha, jive, samba, slow fox, foxtrot, qickstep, valčík, polka. Každý tanec má své přesné tempo a rytmické schéma, které jsou pečlivě aranžovány kapelníkem ve všech skladbách. Kromě klasického tanečního repertoáru disponujeme i širokou škálou popových hitů od 60. let až do současnosti.

Toto 11-ti členné těleso je tvořeno talentovanými hudebníky, absolventy konzervatoří, kteří se úspěšně uplatňují v kapelách nejrůznějších žánrů a stylů. Všichni členové si prošli angažmá v renomovaných tanečních orchestrech a jiných známých kapelách, z nichž si odnesla bohaté zkušenosti, které doplněné o vlastní nápady a neutuchající snahu se stále zlepšovat zúročili v orchestru Brand new band.

Díky svému profesionálnímu vystupování a všestrannosti, se orchestr Brand new band hojně uplatňuje na maturitních i společenských plesech, na společensky významných akcích, či firemních oslavách. Těšíme se na osobní setkání s vámi a možností sdílet s vámi naši hudbu. Ať už hledáte kapelu na ples, firemní či soukromou akci, nebo třeba svatbu, orchestr Brand new band je tou nejlepší volbou.

Členové kapely

Petr Holovský

altsaxofonista, klarinetista a kapelník

Vystudoval Pražskou konzervatoř, obor klarinet a saxofon. Působil jako kapelník a saxofonista v jazzovém bigbandu „Hand Made Pipes“, ve funky kapele „Cool Fire“, jako saxofonista orchestru Václava Hybše, a v různých jazzových seskupeních, jako jsou jazzová tria a kvarteta. V současnosti hraje mimo jiné v kapele „Takin‘ Off“. Kromě hry na saxofon se věnuje i aranžování.

Hanka Bumbálková

Zpěv

Vystudovala Pražskou konzervatoř obor zpěv. Jejího velikého talentu si záhy všimli producenti Hudebního divadla v Karlíně, kde účinkovala v několika muzikálech, např. Carmen, Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku. Zpívala i s cimbálovou kapelou Studánka a ABBA World Revival, byla sólistkou Orchestru Václava Hybše. Hanka svým zpěvem a svou pozitivní energií dokáže rozzářit každé pódium a diváci ji za to milují.

David Holý

Zpěv

Je všestranným muzikantem a pedagogem, který se začal hře na kytaru věnovat již v sedmi letech. V letech 1989 – 1995 studoval hru na klasickou kytaru na Pražské konzervatoři u prof. Václava Kučery. Během studií se v roce 90′, 91′ zúčastnil mistrovských kurzů v Rakousku. Po úspěšném absolutoriu pokračoval ve stejném oboru na pražské Akademii múzických umění u prof. Milana Zelenky ( 1995 – 1999). Od roku 1996 je stálým členem souboru Quartetto Telemann.


Mimo hru na kytaru vystudoval i Pražskou konzervatoř obor zpěv. Své pěvecké schopnosti uplatnil ve sboru L. Pánka a V. Zahradníka, následně v HD Karlín, v několikaletém účinkování v divadle Semafor, v muzikálech, v orchestru K. Vlacha, spoluprací např. s Lucií Bílou, Karlem Gottem, Monikou Absolonovou a již mnoho let i v hudebním dabingu ( např. z produkce Walta Disneye). V hojné míře působí i jako studiový hráč a vokalista. 


V současnosti aktivně působí v rock’n’rollové kapele The Fribbles, staropražském uskupení Hašlerka a s Jiřím Škorpíkem ve vokálním sextetu „WOW Vocal“
Věnuje se i pedagogické činnosti, učí klasickou kytaru na Pražské konzervatoři.Veronika Dražková

Alt saxofon

Veronika je jednoznačně nejlepší a nejkrásnější saxofonistka v Čechách. Vystudovala konzervatoř Jaroslava Ježka a HAMU obor saxofon. Je členkou mnoha jazzových big bagndů a kapel. Věnuje se též sólové dráze a svými vystoupeními dostane do varu jakékoliv publikum.

DAVID SMRŽ​

Tenor saxofon

vystudoval pražskou konzervatoř obor klarinet a saxofon. Hrál v orchestru Václava Hybše, Bigbandu Štěpána Smetáčka, ve funky kapele Cool Fire, FF band, V současnosti učí na hudební škole, věnuje se různým jazzovým projektům. Je vyhledávaným hráčem na saxofon nejen v Praze, ale i v celé České republice.

Václav Bízek

Trombon

Vystudoval vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem. V současnosti působí v Ústřední hudbě AČR. Spolupracuje s jazzovými a tanečními bigbandy, s přední latinskoamerickou kapelou „Caribe“ a řadou dalších jazzových a popových kapel.

Marek Šmaus

Kytara

Vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor kytara. Marek byl vždy vyhledávaným sólovým i doprovodným kytaristou. Spolupracoval mimo jiné s Daliborem Jandou, Janou Koubkovou, s kapelami Bluesberry a Žáha. Věnuje se i vlastním jazzovým projektům se kterými pravidelně vystupuje v českých klubech.

Jan Bílek

Klávesy

Vystudoval konzervatoř v Pardubicích obor lesní roh a konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze obor klavír a skladba. Své vzdělání si doplnil na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně obor hudební management.

Honza je skvělý a všestranný muzikant.

Za svou bohatou kariéru prošel mnoha orchestry a kapelami jako např:

Posádková hudba Praha, Filmová Filharmonie, Big band Rudiho Mazače, Funky Feast
V současnosti působí jako skladatel, aranžér, lídr kapely Caribe, klávesák v Brand new bandu a DissCover Bandu.

Kromě aktivní hudební praxe působí jako pedagog na taneční konzervatoři Duncan

Jaroslav Pokorný

Baskytara

již od mládí je všestranným hudebníkem a v posledních letech také hudebním producentem, aranžérem a zvukařem. Vystudoval Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka obor baskytara a HAMU obor zvuková tvorba. Spolupracoval například s Ondřejem Brzobohatým, skupinou Takin´off, Caribe, Zdeňkem Fišerem nebo Terezou Kerndlovou. Jaroslav je též skvělý skladatel, aranžér. Pracuje též pro Český rozhlas jako sound designer.

Oto Jarka

Bicí

Vystudoval pražskou konzervatoř obor bicí.


Má za sebou bohatou spolupráci s nejrůznějšími kapelami, orchestry a sólisty jako např. The Fribbles – rock´n roll band, Cleanhead Phill blues band, Karel Černoch, Pavel Bobek, Yvonne Přenosilovou a dalšími.
V současnosti působí jako profesor na Teplické konzervatoři.